Pontus Aspgren w Instal Wandzie Kraków

thumb

Szwed Pontus Aspgren dołączył do drużyny Instal Wandy Kraków startującej w NICE Polskiej Lidze Żużlowej w sezonie 2015.

Dla wychowanka Masarny Avesta, będzie to powrót na polskie tory. W sezonie 2012 po raz ostatni jeździł w polskiej lidze w barwach RKM Rybnik.

W sezonie 2014, Pontus jeździł w Szwecji w drużynie Vargarny Norrkoping, gdzie uzyskął średnią 1,553 na mecz, a na swoim domowym torze w barwach Wilków wykręcił średnią 2,0.

-Cieszę się, że mogę wrócić do polskiej ligi. Rozgrywki w Polsce stoją na bardzo wysokim poziomie, a mi zależy żeby stać się lepszym zawodnikiem. Po sezonie w Rybniku ciężko było mi się odbudować, gdyż przytrafiło mi się trochę problemów, jednak teraz wracam na właściwe tory i chcę ponownie sprawdzić swoich sił w Polsce. Czuję, że stałem się lepszym zawodnikiem, ale w Polsce jeszcze tego nie potwierdziłem. Dlatego dziękuję włodarzom Wandy za zaufanie i możliwość pokazania moich umiejętności. Sam kontrakt niczego mi nie gwarantuje, wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie, jak zaprezentuję się w sparingach. Ja cierpliwie będę pracował na szansę i czekał na ewentualną możliwość jazdy, gdyż moja rola w zespole jest określona i wiem na co się piszę. – powiedział po podpisaniu Pontus.