Jacob Thorsell dokonał wyboru.

Zrzut ekranu 2015-11-08 o 17.56.51

Szwed Jacob Thorsell dokonał wyboru i jeśli wszystko potoczy się po myśli działaczy, w grudniu parafuje on umowę z Włókniarzem Częstochowa na starty w polskiej lidze żużlowej. Utalentowany zawodnik z kraju Trzech Koron nie miał zbyt wielu okazji do startów w Polsce. Debiut zaliczył w półfinale Play Off 2014 w meczu Unii Tarnów z Unią Leszno. Na torze w Tarnowie w pierwszym biegu prowadził przez trzy okrążenia przed samym Nickim Pedersenem. Niestety, rozpoczynając czwarte okrążenie zanotował defekt łańcucha. Reszta biegów również nie potoczyła się po myśli zawodnika.

Przed sezonem 2015 Jacob podpisał kontrakt ze Startem Gniezno. W barwach drużyny z pierwszej stolicy Polski nie miał zbyt wielu okazji do startów, jednak to właśnie jego dyspozycja w meczu barażowym i komplet punktów w meczu z Polonią Piła na torze w Gnieźnie, sprawiła, że zespół Startu utrzymał się w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Na sezon 2016 Jacob zdecydował się powierzenie swojej przyszłości Naszej agencji. Wspólnie parę dni temu spotkaliśmy się i przeanalizowaliśmy co będzie najlepsze dla tego zawodnika i pomimo ciekawych opcji z Nice Polskiej Ligi Żużlowej, zdecydowaliśmy się na ofertę Włókniarza. Wierzymy, że teraz cały proces licencyjny pozwoli na podpisanie kontraktu z Włókniarzem.

 

Chcę startować w Polsce i najbardziej zależy mi na częstotliwości startów. Dlatego uważam, że Włókniarz, będzie dla mnie najlepszą opcją. Sam potrzebuję objeżdżenia na polskich torach i chcę być przygotowany w stu procentach do rywalizacji z najlepszymi, dlatego jeden sezon postanowiłem startować ligę niżej. Wierzę, że wszystko ułoży się po mojej myśli. Przy okazji dziękuję Krystianowi za dopięcie szczegółów i pomoc w ostatnich dniach.