‚Buczek’ w drużynie mistrzów Elite League.

Zrzut ekranu 2015-11-09 o 20.14.49

Krzysztof Buczkowski po rocznej przerwie powraca na tory brytyjskiej Elite League. W sezonie 2016 będzie reprezentował barwy aktualnych drużynowych mistrzów Elite League – Poole Pirates! 

 

Aktualny brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata, jest zawodnikiem, od którego zaczęła się przygoda naszej agencji i jest to nasz kolejny wspólny kontrakt. Przypomnijmy, że wcześniej przy Naszej pomocy Krzysztof jeździł w lidze brytyjskiej cztery sezony w drużynie Peterborough Panthers (2010-2013) oraz Leicester Lions (2014).

 

Są takie kluby, którym ciężko odmówić i klub Poole Pirates jest jednym z nich. To bardzo poukładany i ceniony w środowisku klub. Ja sam miałem okazję spędzić trochę czasu u promotora Matta Forda, przed meczem w 2014. Atmosfera panująca w tym klubie to coś niesamowitego. Przed sezonem 2015 klub z Poole stał się posiadaczem mojej karty zawodniczej, ponieważ mój wcześniejszy promotor został sponsorem ‚Piratów’, więc Poole miało pierwszeństwo w wyborze mojej osoby i tak się stało, że skorzystali z tej opcji, a ja długo się nie zastanawiałem. 

W minionym sezonie nie jeździłem w Anglii, chociaż w pewnym momencie było nawet blisko. Czasami brakowało mi jazdy na brytyjskich owalach, wbrew wielu opiniom, osobiście czuję, że dużo ona mi daje. Dodatkowo ważnym czynnikiem jest również bliskość mojego tunera. 

Krzysztof Buczkowski w lidze brytyjskiej będzie występował ze średnią 6.48. W minionym sezonie przy pomocy agencji w barwach Poole startował Kacper Gomólski, który w finałowym meczu ligi, wygrywając bieg numer 14 zapewnił Piratom trzeci z rzędu tytuł Drużynowych Mistrzów Elite League.