Davey Watt dołącza do mistrza Nice PLŻ!

Zrzut ekranu 2016-01-24 o 11.16.12

Australijczyk Davey Watt podpisał kontrakt na starty w sezonie 2016 z drużyną Lokomotiv Daugavpils. Klub z Łotwy startujący w NICE Polskiej Lidze Żużlowej to aktualni mistrzowie tych rozgrywek. Ze względu na zapisy regulaminowe Lokomotiv nie mógł ubiegać się o licencję na starty w Speedway Ekstralidze.

W sezonie 2015 żużlowiec z Antypodów, będący w Naszej agencji występował w drużynie z Krakowa, gdzie osiągnął średnią 8,5 na mecz oraz 1,712 na bieg.

To była dla mnie bardzo stresująca zima. Przez sytuację jaka dzieję się w Polsce bardzo ciężko znaleźć dobry klub. Dodatkowo sytuacja z wycofaniem z rozgrywek trzech klubów, dwa z nich reprezentowałem w ostatnim czasie, a nie wszystkie sprawy z moich występów zostały rozwiązane. Bardzo dziękuję działaczom z Daugavpils za zaufanie i parafowanie umowy. Na rynku zostało wielu wartościowych zawodników, dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt, że będę miał klub w sezonie 2016. Teraz wszystko zależy ode mnie i postaram się wywalczyć swoją dyspozycją miejsce w składzie, zwłaszcza, że w Daugavpils notowałem zazwyczaj dobre wyniki.

Umowa Daveya jest ważna na rok.